Nowy Jork mocno postraszył

numer 1799 - 12.08.2017GospodarkaGIEŁDA Europa w czerwonym kolorze. DAX30 poniżej 12 tys. GPW po południu całkiem nieźle, choć na minusie. Silna energetyka ratowała parkiet. Druga część giełdowego dnia to pewne uspokojenie.

Po kiepskim czwartku z fatalnym końcowym aktem w USA ostatnia w tygodniu sesja rozpoczęła się czerwonym kolorem, co zapewne nikogo nie zaskoczyło. Spadki widoczne były od Lizbony po Moskwę, a zieloną wyspą, i to przez krótki czas, był Budapeszt ze zwyżką… 0,06 proc. Przykład dała Azja, która bez Tokio wyraźnie zniżkowała, a mocna przecena widoczna była praktycznie wszędzie.

Warszawa swoje notowania także rozpoczęła na minusie. Po kwadransie indeks WIG20 tracił 0,4 proc., ale pozytywne było to, że od otwarcia poprawił notowania o kilka punktów. Zdecydowana większość spółek traciła na wartości, ale kilka już na starcie notowało dodatni odczyt. Najlepiej prezentował się Cyfrowy Polsat zyskujący 0,6 proc.

Po godz. 10.30, gdy się okazało, że atmosfera wcale się nie polepszyła, WIG20 tracił 0,75 proc., a podobnie kiepska atmosfera widoczna była dla średnich firmzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się