WIG20 w indeksowej lidze mistrzów

numer 1810 - 26.08.2017Gospodarka

GIEŁDA WIG20 z dwuletnim rekordem. Mocne JSW i LPP. Po mocnym czwartku Warszawa nieco zwolniła. Europa na plusie po niemieckim odczycie indeksu Ifo. W Londynie mocna branża surowcowa.

USA w czwartek zakończyły zmagania na lekkim minusie, a dla azjatyckich parkietów ostatni dzień upłynął w pozytywnym nastroju. Indeks rynku w Szanghaju o godz. 9 zyskiwał wyraźnie, bo ponad 1,7 proc., co było dobrym prognostykiem dla naszego kontynentu. 

Niestety, tak jak czwartek był umiarkowanie udany, tak pierwsza godzina wczorajszego handlu nie nastrajała bardzo optymistycznie. CAC40 tracił 0,13 proc., a DAX30 zniżkował prawie 0,3 proc., na co wpływ mógł mieć nierewelacyjny odczyt niemieckiego PKB czy francuskiego indeksu konsumenckiego.

Warszawa, dla której czwartkowa sesja była bardzo udana (WIG20 zyskał ponad 2,7 proc.), czemu towarzyszyły znaczące obroty, wczoraj także udanie rozpoczęła notowania, ustanawiając przy tym swoje ponaddwuletnie maksimum. Rekord na starcie ustanowił także WIG, przekraczając poziom 64 tys., a słabiej zgodnie z ostatnim trendem było w segmencie średnich firm.

Godzina 10 miała bardzo duże znaczenie. Publikacja indeksu Ifo zmieniła kierunek zachodnioeuropejskich parkietów i DAX30 oraz francuski wskaźnik znalazły się na plusie. Warszawa nie zareagowała, utrzymując dość stabilny wzrost 0,4 proc. dla czołowej dwudziestki.

Po godz. 11, gdy WIG20 wyraźnie osłabł (zwyżka o zaledwie 0,16 proc.), na parkiecie najlepiej prezentowała się JSW drożejąca o ponad 3 proc. i od czwartku kosztująca powyżej 100 zł. Wyraźny wzrost był także udziałem LPP, PKN-u i KGHM-u. Odzieżowa spółka przekroczyła poziom cenowy 8 tyszawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama