​Tydzień pod znakiem próby rakietowej i danych z USA

numer 1817 - 04.09.2017Gospodarka

WALUTY Silne wahania pary EUR/USD. Początek tygodnia to polityka, a koniec  – amerykańskie dane. Dane słabsze od zakładanych umocniły początkowo waluty Starego Kontynentu.

Dla euro wydarzeniem tygodnia były wtorkowe notowania. Europejska waluta po raz pierwszy od bardzo dawna kosztowała ponad 120 centów. To sporo, a swoje umocnienie zawdzięczała kryzysowi na Półwyspie Koreańskim. Z nagłego i raczej niespodziewanego umocnienia euro (we wtorek kurs skoczył do 1,207 dol.) skorzystały także inne waluty, które podobnie jak złoty odnotowały kolejne rekordy w relacji do dolara.

To, że gra się do końca, pokazały właśnie środowe notowania. Euro pod koniec dnia kosztowało 1,19683 dol. , co oznaczało, że silne zawirowania okazały się jedynie chwilowym zjawiskiem. Potwierdziła to środa, gdy waluta wyraźnie straciła (0,6 proc.), spadając nawet poniżej poziomu 1,19 dol. Euro zawróciło i po chwilowej euforii to znowu dolar dominował.

Dla złotego pierwsza część tygodnia przebiegała podobnie. W relacji do dolara złoty do wtorku zyskiwał, by potem tracić to, co zyskałzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama