​Nadal do góry

numer 1825 - 13.09.2017Gospodarka

GIEŁDA Mocny poniedziałek w Nowym Jorku. Tokio znowu na plusie. Europa także do góry, choć wzrosty były słabsze niż w poniedziałek. Na GPW mocne CD Projekt i energetyka. Na minusie górnictwo.

Poniedziałkowe sesje na całym świecie wypadły świetnie. Zyskała nie tylko Europa (WIG20 zwyżkował o 1,2 proc.), lecz także Azja i chyba przede wszystkim kontynent północnoamerykański. Dow Jones znowu znalazł się powyżej 22 tys. pkt, a Nasdaq Composite zbliżył się do lipcowego rekordu. Na brazylijskim parkiecie indeks Bovespa ustanowił kolejne historyczne maksimum.

Wczorajsze azjatyckie notowania to przedłużenie poniedziałkowego trendu, a indeks Nikkei zyskał prawie 1,2 proc. i jest coraz bliżej poziomu 20 tys. pkt.

Europa z mocnym sygnałem rozpoczęła sesje i po dwóch kwadransach czołowe parkiety notowały wyraźne wzrosty. Warszawa także była na plusie. WIG20 zyskiwał prawie 0,3 proc., a podobny odczyt notowały średnie firmy.

Po godz. 10 Europa, w tym także warszawski parkiet, utrzymywały dodatnie odczyty. Kierunek rynków był jednak zniżkowy i czołowe indeksy były słabsze niż na otwarciu. Taki trend widoczny był w Mediolanie, gdzie wskaźnik Mibtel w pierwszych minutach sesji odnotował roczne maksimum. Warszawa także przyhamowała i WIG20 po godzinie handlu zyskiwał 0,23 proc., a słabszy odczyt widoczny był w grupie średnich firm.

Dobrze prezentowały się walory Lotosu i LPP. Słabsze odczyty notowały KGHM i PKN Orlen, który po mocnym poniedziałkowym wzroście (ponad 5 proc.) po godzinie handlu tracił 0,8 proc. W drugim segmencie pod względem aktywności liderował CD Projekt. Spółka, która w poniedziałek osiągnęła kurs 100 zł, wczoraj po godz. 10 drożała nieznacznie.

Kolejne kwadranse poprawiały rynkową atmosferęzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się