​Czołówka parkietu na minusie

numer 1833 - 22.09.2017Gospodarka

GIEŁDA Europa na plusie. Warszawa znowu na minusie z wyraźną przeceną elity. Słabo paliwa i górnictwo. Niezłe banki ratowały indeksy. W Mediolanie rekordowy odczyt indeksu.Amerykańskie parkiety znowu do góry. Decyzja FOMC, a raczej brak decyzji, podniosła notowania i DJIA zakończył dzień kolejnym rekordem. Dobry nastrój widoczny był także na parkiecie Nasdaq, gdzie indeks co prawda nieznacznie stracił, ale sama konferencja wpłynęła na wyraźną poprawę sytuacji.

Wczorajsze notowania na parkietach azjatyckich nie były optymistyczne. Jedynie parkiet w Tokio (Bank Japonii także nie zmienił poziomu stóp) zyskał nieznacznie, a widoczny, bo prawie procentowy spadek, odnotował indeks w Sydney (czemu towarzyszyło wyraźne osłabienie krajowej waluty).

Na naszym kontynencie początek był optymistyczny, bo na głównych parkietach dominował zielony kolor. Jednak słabsze niż dzień wcześniej euro robiło swoje i w ujęciu dolarowym sytuacja nie wyglądała już tak dobrze.

Warszawska dwudziestka, która dzień rozpoczęła na minusie, w ciągu pierwszych 90 minut obniżyła swoje notowania o 0,6 proc. Inny, czyli pozytywny nastrój widoczny był w grupie średnich firm, gdzie wzrost indeksu był co prawda symboliczny, ale po silnym spadku rynek powoli poprawiał notowania. Na bardzo mocnym, bo ponad 7-proc. plusie były walory Getin Noble, a kolejny wzrost odnotował także CD Projekt, który tuż po otwarciu kosztował 117 złzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama