Dolar mocny, stopy bez zmian

numer 1833 - 22.09.2017Gospodarka

WALUTY Fed w środę i BoJ w czwartek nie zawiodły analityków. Dolar w środę dominował, a czwartkowe popołudnie pokazało, że euro czy frank nie potrafią skutecznie odrobić strat.

Środa w teorii nic nie zmieniła. Stopy w USA pozostały bez zmian. Jednak kursy walutowe to już inna historia. Dolar mocno zyskał w relacji do euro, franka, a dodatni odczyt odnotował także do jena i waluty kanadyjskiej. Na minusie był funt, ale jego spadek z przedwczoraj był tylko symboliczny. Umocnienie dolara to efekt informacji o wycofaniu się z polityki luzowania ilościowego prowadzonej od dość dawna przez USA, co sugeruje bardziej „jastrzębią” politykę Fedu.

Wczoraj, gdy Warszawa jeszcze była spowita ciemnością, Bank Japonii podjął decyzję w zakresie stóp procentowych. Analogiczną jak w Nowym Jorku i Tokio.

 Czwartek dla japońskiej waluty był przedłużeniem trendu z poprzednich dni. Jen tracił do dolara, pokonując, i to wyraźnie, kurs 112 jenów za dolara, co było najsłabszym odczytem japońskiej waluty od ponad dwóch miesięcyzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama