Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kolejny przekręt handlarzy roszczeń

Dodano: 29/09/2017 - numer 1839 - 29.09.2017
 fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska
fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska
Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji zwróciła miastu kolejną nieruchomość. Chodzi o kamienicę przy ul. Marszałkowskiej 43, która w 2010 r. trafiła w niepowołane ręce. Dodatkowo nowa właścicielka znacznie podwyższała czynsz lokatorom, część z nich nie była w stanie go płacić.  Uznaliśmy, że przy wydawaniu decyzji z 2010 r., na mocy której kamienica przy ul. Marszałkowskiej 43 trafiła do dwóch obywatelek Francji, rażąco naruszono prawo – poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej Patryk Jaki, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Przypomnijmy, że podstawą do przyznania kobietom nieruchomości miał być rzekomo znaleziony przez nie testament Heleny Rudnickiej, właścicielki kamienicy. – Podpis pod tym testamentem nie był
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze