​Blisko 2500 punktów

numer 1848 - 10.10.2017GospodarkaGIEŁDA Rano było dobrze, po południu notowania osłabły. Na GPW mocne CCC. Słabe sektory paliwowy i chemiczny. Obroty mniejsze niż w piątek. W Europie lepiej w Madrycie.

Chiny wróciły do gry i mocno się zaznaczyły. Parkiet w Szanghaju w poniedziałek zyskał ponad 0,7 proc., co zapewne przełożyło się także na koniunkturę na innych parkietach. Tokio co prawda odpoczywało, ale dodatni odczyt odnotowano w Sydney i Wellington.

Europa chyba jednak żyła własnym życiem i niezłe dane z Niemiec już na starcie poprawiły nastroje. Po kwadransie europejskie indeksy były na plusie; najmocniejszy odczyt notował parkiet w Madrycie zwyżkujący o ponad 1 proc. Na plusie był także Frankfurt, jednak wzrost o 0,3 proc. sugerował, że dane zakresu produkcji przemysłowej nie zostały aż tak dobrze odczytane. O 0,6 proc. zwyżkował parkiet w Mediolanie, a podobną zwyżkę notował indeks WIG20.

Otwarcie na warszawskim parkiecie było bardzo udane, zielony kolor widoczny był we wszystkich segmentach, a pierwsze dwa kwadranse dla czołówki rynku wskazywały na pozytywny kierunek notowań. 

Przed godz. 11 na parkiecie nie było już tak dobrze. O ile indeks dwudziestki utrzymał wyraźny wzrost, to jednak oddalił się od bliskiego tuż po otwarciu poziomu 2500 pkt. Dobry odczyt notowały walory CCC drożejące o ponad 3 proczawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się