​Katalonia blokuje Europę

numer 1849 - 11.10.2017GospodarkaGIEŁDA WIG20 powyżej 2500 pkt. Europa jak flaga Portugalii. DAX30 nadal poniżej 13 tys. pkt. Na GPW mocne banki, słabo górnictwo i energetyka.

USA z lekką zadyszką zakończyły poniedziałkową sesję. DJIA stracił 0,06 proc., co zważywszy na niezły wynik Europy (dominacja zieleni, poprawa w Hiszpanii), było dobrym prognostykiem dla wtorkowej sesji. Azja potwierdziła tę prognozę, bo rynki w Tokio i Szanghaju odnotowały wzrosty, a parkiet w Seulu, który miał przerwę dłuższą niż Szanghaj, zyskał ponad 1,6 proc.

Po półgodzinie gry europejskie wskaźniki tylko nieznacznie różniły się od poziomu z poniedziałku. DAX30 w dalszym ciągu był blisko 13 tys. pkt, a hiszpański IBEX 35 korygował poniedziałkowy wzrost. Znacznie lepiej było na warszawskim parkiecie, gdzie już na otwarciu WIG20 pokonał 2500 pkt, a kolejne dwa kwadranse poprawiły nawet ten wynik. Udany początek dnia był udziałem zwyżkującego ponad 2 proc. Lotosu i mocnego sektora bankowego, którego indeks zyskiwał już ponad 1 proc., notując najlepszy wynik w ciągu ostatnich trzech tygodni.

Przed godz. 11 WIG20 wyraźnie osłabł, zwyżkując tylko 0,2 proc., co wpisało się w analogiczny trend panujący na innych parkietach. CAC40 tracił 0,2 proczawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się