Powrót aktywności na GPW

numer 1851 - 13.10.2017GospodarkaGIEŁDA Rano dobrze, potem gorzej. Drugi segment w lepszej kondycji z mocnym Budimexem i Millennium. PZU z kolejnym rekordem. Słabo sektor paliwowy, co uderzyło w indeks. Europa nadal bez formy z wyjątkiem Londynu.

Środowe ożywienie na warszawskim parkiecie widoczne dla czołowej dwudziestki przyniosło także zwiększenie aktywności inwestorów. Obroty były bliskie poziomu 1,5 mld zł, czyli wartości dawno niezauważanej. USA w środę kontynuowały powolny ruch w górę, a czwartkowy poranek przyniósł kolejne wzrosty na azjatyckich parkietach. I być może rację mają ci, którzy uważają, że na rynkach światowych trwa hossa giełdowa.

Czwartkowy europejski poranek nie potwierdził jednak tego scenariusza, bo po półgodzinie gry czołowe parkiety kontynentu notowały nieznaczny spadek. Warszawa, a dokładnie indeks WIG20, nie była obecna w tym gronie, bo wskaźnik notował wzrost o 0,25 proc., ale trend był niestety zniżkowy, bo na początku notowań indeks był o 8 pkt wyżej. 

Po godz. 10  WIG20 wyhamował spadek i zyskiwał ponad 0,3 proc. Znacznie lepiej było w grupie średnich firm, gdzie mWIG40 zwyżkował o ponad 0,7 proc., ustanawiając kolejny rekord i zbliżając się blisko wartości 5 tys. pkt. Mocny ruch w górę notowały walory Budimexu i CD Projektu. Ponadtrzyprocentowy wzrost drugiej spółki poparty był niezłymi obrotami, które po godzinie wynosiły ponad 8 mln zł. Znacznie aktywniejszy był Bank Millennium, gdzie obroty były bliskie 20 mln złzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się