Rynek coraz mocniejszy

numer 1875 - 13.11.2017GospodarkaSUROWCE Ropa na plusie, miedź znowu traci. Złoto i srebro miało lepsze notowania, ale bez przełamania trendu.

W ostatnim tygodniu gatunek brent zyskał ponad 2,3 proc. O kursie paliwa zadecydował poniedziałek zakończony mocnym wzrostem. Kolejne dni przyniosły już spokojniejszy czy wręcz horyzontalny trend. Publikowane we wtorek i środę dane o amerykańskich zapasach nie wpłynęły zbyt mocno na rynek, zwłaszcza że odczyty tygodniowe nie były znaczące. Chiny, które na rynku odgrywają znaczącą rolę, także nie osłabiły notowań, mimo spadku importu. Ropa była mocna i być może sugestie z krajów ­OPEC-u czy utrzymujące się napięcie na Bliskim Wschodzie było kluczem do tego wyniku. 30 listopada OPEC podejmie decyzję w sprawie poziomów produkcji i do tego czasu medialne spekulacje mocno wpłyną na kurs paliwa.

Dla miedzi notowania nie były tak optymistyczne. Pomarańczowy metal zakończył tydzień na minusie, a sprawcą całego zamieszania były chińskie dane celne wskazujące na spadek importuzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się