Mocne duże spółki

numer 1877 - 15.11.2017GospodarkaGIEŁDA Warszawa na plusie. Europa po dobrym początku na minusie. Dane o PKB z niewielkim wpływem na rynek. Spore obroty w drugim segmencie. Wahania na CD Projekt.

Dla Europy poniedziałek był fatalny. Mocno odczuli to inwestorzy w Atenach, gdzie spadek przekroczył poziom 2 proc., i w Mediolanie, gdzie akcje straciły ponad procent. Czołowe parkiety również zamknęły sesje spadkami, które przekraczały poziom 0,5 proc. Warszawa także obecna była w tej grupie, ale WiG20 stracił tylko 0,12 proc. Poniedziałkowa sesja za Atlantykiem, będąca często barometrem nastrojów na kolejny dzień, to nieznaczny wzrost indeksu Dow Jones i wskaźnika Nasdaq Composite. Nie znalazło to niestety przedłużenia na rynkach azjatyckich, gdzie dominowała przecena akcji, ale spadki poza rynkiem w Sydney nie były znaczące. Na minusie był Szanghaj, co było zapewne wynikiem słabszym, niż zakładali analitycy październikowych danych z zakresu sprzedaży i produkcji przemysłowej.

Przed godz. 10 europejskie parkiety w zdecydowanej większości notowały wzrost. DAX30 zyskiwał 0,3 proc., a podobny odczyt notował parkiet paryski. Liderem kontynentu był węgierski BUX, który powiększył swoją wartość o prawie 1 proc. 

Na GPW także widoczna była dobra atmosfera. WIG20 zwyżkował o ponad 0,7 proc., a dodatni odczyt notowały także małe i średnie spółki. W czołówce parkietu dobrze prezentowały się PGE i Cyfrowy Polsat.

Podane o godzzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się