Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czerwona środa w Europie

Dodano: 16/11/2017 - numer 1878 - 16.11.2017
GIEŁDA \ Indeksy mocno w dół nie tylko nad Wisłą, lecz także nad Tamizą czy Menem. Na GPW słabo KGHM i sektor paliwowy.  Wtorkowe notowania zakończyły się wzrostem głównego indeksu, ale wyraźne spadki odnotowały średnie spółki. Jednak bilans warszawskiego parkietu i tak jest znacznie lepszy niż wyniki innych rynków naszego kontynentu. Na czołowych parkietach widoczne były spadki, a mocna przecena dotknęła akcje w Madrycie i Amsterdamie. Nowojorskie parkiety także zakończyły notowania na minusie. Bardzo wysoka przecena dotknęła rynki w Brazylii i Argentynie. Jednak to Azja i jej powszechna czerwień z mocnymi spadkami w Tokio i Hongkongu pozostawiła najmocniejsze wrażenie. Japonii nie pomogły nawet niezłe dane o PKB i produkcji przemysłowej.  A Europa? Po półgodzinie dzisiejszej
     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze