​Ocieplenie na parkiecie

numer 1895 - 06.12.2017Gospodarka

GIEŁDA Górnictwo po Barbórce na minusie. Europa w dół po słabszych PMI.

Poniedziałek zakończył chwilowy czas „smuty” na warszawskim parkiecie. Indeks WIG20 zyskał ponad 0,6 proc., a zielony kolor widoczny był i w pozostałych segmentach rynku. Jednak europejskie parkiety to zdecydowanie wyższe odczyty, co nieco tłumi skalę warszawskiego wzrostu. Udany na świecie początek tygodnia uzupełnił kolejny rekord na nowojorskim parkiecie, gdy tuż po otwarciu DJIA miał 24 534 pkt.

Wtorek na azjatyckich parkietach to przewaga czerwonego koloru. Jednak spadki nie były zbyt znaczące, a rynek w Seulu znowu zyskał, umacniając się powyżej poziomu 2500 pkt.

Europa po 30 min gry nie poszła w ślady Azji, bo czołowe parkiety notowały dodatni wynik. Trend pierwszych minut nie był jednak zbyt czytelny, a zmiany indeksów nie przekraczały 0,2 proc. Warszawski parkiet po godz. 10 notował wzrost, a WIG20 zyskiwał ponad 0,5 proc. Zielony kolor widoczny był także w grupie średnich firm, gdzie poprawa notowań była udziałem CD Projektu. Spółka, która w poniedziałek w drugiej części sesji odrobiła część spadku, wczoraj zyskiwała ponad 2 proc.

O godz. 11 WIG20 utrzymał wzrostowy odczyt, ale wynik był słabszy niż przed godzinązawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się