fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Reforma sprawiedliwości na ostatniej prostej

numer 1896 - 07.12.2017Polska

POLITYKA Gorąca debata w Sejmie Ponad cztery miesiące trwała batalia między obozem rządzącym a ośrodkiem prezydenckim o reformę wymiaru sprawiedliwości. Wygląda na to, że zawarto kompromis. Wczoraj w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektów, zajęła się nimi komisja sprawiedliwości. Następnie odbędzie się głosowanie. 

Prace nad reformą sądownictwa dobiegają końca. Wypowiedzi polityków związanych zarówno z ośrodkiem rządowym, jak i prezydenckim wskazują, że kolejnego weta Andrzeja Dudy nie będzie. – Nie wycofamy tych projektów. Są one zgodne z konstytucją. Mam nadzieję, że parlament je poprze – stwierdził podczas wczorajszego drugiego czytania ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta. 

W podobnym tonie wypowiedział się Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości. – Klub PiS-u w pełni popiera projekt przygotowany przez prezydenta, zmierzający do zreformowania sądów. Chcemy, by były one apolityczne, a dziś widzimy, że na demonstracjach politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej występują pod rękę z prominentnymi sędziami – przekonywał Stanisław Piotrowiczzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się