​Ósmy puchar GKS‑u!

Dodano: 30/12/2017 - numer 1914 - 30.12.2017
Dzięki wygranej w fantastycznym meczu z Cracovią (6:5) GKS Tychy obronił Puchar Polski. – Pierwszy raz brałem w czymś takim udział – nie ukrywał trener Andriej Gusow. To był w wykonaniu tyszan turniej zabarwiony szaleństwem. W półfinale przegrywali już z JKH GKS‑em Jastrzębie 0:2, by odrobić straty i zwyciężyć po serii rzutów karnych. Finał z Cracovią? Od 0:2 po dwóch tercjach przez 1:3, 4:3, 4:5 i finalne 5:5 w trzeciej tercji – aż do szóstego, złotego gola. Zdobył go uderzeniem z dystansu Michael Cichy w 16. minucie dogrywki i drużyna GKS‑u wraz z kibicami mogła rozpocząć świętowanie. To pierwsze trofeum zgarnięte przez tyszan w tym roku. Wcześniej przegrali z Cracovią mistrzostwo i Superpuchar Polski, odpadli też w przedbiegach z Pucharu Kontynentalnego. Teraz, tuż przed sylwestrem,