Bez przełomu

numer 1923 - 12.01.2018Gospodarka

GIEŁDA Warszawa w połowie sesji blisko zera. Lepszy odczyt małych firm. Europa z przewagą czerwieni. Na GPW odbicie na bankach, a słabo górnictwo. Lepiej po informacjach z Frankfurtu.

Środa dla europejskich parkietów nie była bardzo udana. Straciły indeksy we Frankfurcie i w Paryżu, a w grupie tracących giełd była także GPW. O 0,7 proc. zniżkował WIG20, a większa przecena widoczna była w grupie średnich firm, gdzie wskaźnik stracił ponad 1,3 proc. Spadkom na parkiecie towarzyszyły spore, ponad 900-mln obroty. Także Nowy Jork przyhamował, choć tam przecena była tylko symboliczna i DJIA zniżkował o 0,07 proc.

Wczorajsze sesje w Azji to widoczna przecena, choć po raz kolejny zyskały na wartości akcje w Szanghaju. Wyraźna obniżka dotknęła parkietów na antypodach, a indeks w Sydney pomimo dobrych danych o sprzedaży detalicznej stracił prawie 0,5 proc.

Europa po 30 min gry nie reprezentowała jednolitego kierunku. Przeważały spadki indeksów, które nie były zbyt silne, a wyjątkiem był ATX z Wiednia, który zniżkował o 0,6 proc. WIG20 tylko symbolicznie tracił, wahając się w wąskim przedziale. Pół godziny później sytuacja była już nieco lepsza. Indeks zyskiwał 0,1 proczawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się