Alior Bank z rekordem

numer 1924 - 13.01.2018Gospodarka

GIEŁDA Warszawa na plusie. Europa także z rekordowym Londynem i Mediolanem. Na GPW mocny Alior oraz CD Projekt. W Mediolanie Fiat z historycznym rekordem.

ECB rozruszało giełdowe parkiety i czwartkowe notowania na kilkunastu europejskich rynkach zakończyły się dużym wzrostem. W tej grupie była i GPW, gdzie indeks WIG20 zwyżkował o ponad 0,9 proc., a dodatnie odczyty odnotowały także małe i średnie firmy. Po raz kolejny nie zawiódł Nowy Jork, który przy osłabionym dolarze odnotował następne rekordy, kolejny wzrost odnotował Boeing, a także naftowy Chevron.

Azjatycki koniec tygodnia stał pod znakiem kolejnego umocnienia w Szanghaju i Hongkongu i lekkiego osłabienia w Tokio. Po raz kolejny zawiodły parkiety na antypodach, dla których drugi tydzień roku był dość kiepski.

Europa po dwóch kwadransach notowała wzrostowy kierunek, a nasz WIG20 zyskiwał ponad 0,5 proc. Dobrze prezentowały się małe spółki, których indeks po chyba niespodziewanym czwartkowym pokonaniu 15 tys. pkt zyskiwał ponad 0,3 proc.

Godzinę później WIG20 zyskiwał tylko 0,16 proc., a trend parkietu także dla średnich firm był coraz słabszy. W elicie najlepiej prezentowały się walory Alior Banku oraz LPP, które zwyżkowały o 1,5 proczawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się