Hubert Hurkacz odpadł w Rzymie

Dodano: 12/05/2022 - Numer 3178 - 12.05.2022

Wrocławski tenisista uległ Belgowi Davidowi Goffinowi 6:7, 6:7. W turnieju w Rzymie występuje jednak jeszcze w grze podwójnej.

To był pierwszy w karierze pojedynek Hurkacza z 31-letnim Belgiem, zajmującym obecnie 48. miejsce w światowym rankingu. Mecz trwał prawie dwie i pół godziny, a oba sety były ciekawe i wyrównane. W tie-breaku pierwszej partii 25-letni Hurkacz prowadził już 4-1, a następnie 6-4. Nie wykorzystał jednak piłek setowych, podobnie jak trzeciej przy stanie 7-6. To podbudowało Belga, która zwyciężył 10-8. W drugim secie Goffin prowadził w gemach 5:3, a przy 5:4 miał pierwszą piłkę meczową. Polak zdołał jednak się obronić. Znów o wszystkim rozstrzygał więc tie-break, w którym tym