​Znowu kiepsko

numer 1948 - 10.02.2018Gospodarka

GIEŁDA WIG20 poniżej 2400 pkt. Europa także czerwona, ale z przyspieszeniem po południu. Na GPW słabe notowania JSW. PKN bez odreagowania.

Czwartek w Europie zakończył się na czerwono, a spółki w Nowym Jorku dotknęła bardzo mocna przecena. To oczywiście nie był dobry sygnał dla Azji, która także zamknęła piątkowe zmagania na mocnym minusie. A wyjątkowo silne spadki widoczne były zarówno w Szanghaju, jak i Hongkongu. Nikkei również mocno stracił, ale spadek o 2,2 proc. mieścił się w kontynentalnej normie.

Warszawa, dla której czwartkowa sesja także była nieudana (z fatalnym wynikiem PKN-u Orlen), ostatni dzień tygodnia rozpoczęła tak jak reszta kontynentu, czyli na minusie. Spadki w Europie oscylowały na poziomie 0,6 proc., co nie zapowiadało fatalnego scenariusza. I rzeczywiście po godz. 10 nie było oznak załamania, indeksy prezentowały się wyraźnie lepiej, a niektóre (jak np. w Mediolanie) znalazły się nawet na plusie. 

Na GPW WIG20 tracił tylko symbolicznie i tuż przed godz. 10 był nawet na lekkim plusie. Słabiej prezentowały się małe i średnie spółki, co niestety uwidoczniło się w ujemnym odczycie dla indeksu WIG. W elicie parkietu wyraźnie zyskiwał Orlen, ale po ostatnich spadkach nie był to silny impuls. W mediach pojawiają się informacje o możliwej fuzji z Lotosem, który jednak tracił na wartościzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się