​Ropa coraz gorzej

numer 1949 - 12.02.2018Gospodarka

SUROWCE W piątek nastąpiła znaczna obniżka cen ropy. Miedź także jest na minusie. Cały rynek kończy tydzień w kiepskiej atmosferze.

Ubiegły tydzień nie był zbyt łatwy dla rynku, co widać było w środowych notowaniach. Zarówno ropa, jak i miedź odnotowały sporą przecenę. Spadek ropy przekroczył 2 proc., a miedzi ponad 3 proc. Tak silna korekta mocno uderzyła w indeks całego rynku, który w środę stracił 1,2 proc. Byłoby zapewne jeszcze gorzej, gdyby nie poprawa na rynku węgla i niezły odczyt w grupie towarów rolnych. Rynek znalazł się w sytuacji z końca grudnia, wymazując cały styczniowy wzrost, co niestety nie było dobrym prognostykiem na drugą połowę tygodnia.

Atmosfera w czwartek także nie była dobra. Ropa i miedź traciły na wartości i choć spadki były zdecydowanie mniejsze, to jednak przedłużały rynkowe osłabienie. Szczególny spadek dotknął ropę naftową. Kurs gatunku Brent w czwartek był niższy niż 65 dol., co tworzyło coraz gorszy obraz całego rynku.

W ostatnim dniu tygodnia nastąpiła już prawdziwa katastrofa. Ropa straciła ponad 3 proc., a po godzzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się