fot. Paweł Supernak/PAP

Ponad sto zarzutów dla byłego posła PZPR‑u i PSL‑u

numer 1951 - 14.02.2018Polska

Władysław S., były poseł PZPR‑u i PSL‑u, oskarżony jest o pranie brudnych pieniędzy i wyłudzanie pożyczek. Chodzi o aferę SKOK‑u Wołomin. W sumie zarzuca mu się popełnienie ponad stu przestępstw. Były polityk przyznał się w części do popełnienia oszustw kredytowych.

W ramach aktu oskarżenia zarzuca się Władysławowi S. popełnienie 102 przestępstw dotyczących wyłudzenia ze SKOK‑u w Wołominie trzech pożyczek w łącznej kwocie 3,6 mln zł, a także prania pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż ok. 20,9 mln zł pochodzących z 93 innych czynów zabronionych popełnionych na szkodę SKOK‑u Wołomin – powiedział prok. Marcin Saduś, rzecznik prasowy praskiej prokuratury okręgowej, podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Zarzuty przedstawione S. dotyczą również udzielenia w 2013 r. pomocy w dokonaniu oszustw kredytowych na nazwiska podstawionych osób. – Środki z wyłudzonych w latach 2010–2011 pożyczek na szkodę SKOK‑u w Wołominie Władysław S. przeznaczył głównie na pokrycie zobowiązań podporządkowanego sobie, a zadłużonego kółka rolniczego, którego był prezesem, oraz na inne organizacje związkowe z branży rolniczej – dodał Saduś.

Władysław S. miał fałszować też dokumenty dotyczące m.inzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się