Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Banki uderzyły w rynek

Dodano: 09/03/2018 - numer 1971 - 09.03.2018
GIEŁDA \ WIG20 na minusie. Fatalny dzień dla banków. Europa lepiej, choć bez rewelacji. Na GPW czerwony Alior Bank, a także KGHM i PKN. Czwartek na giełdach europejskich był pełen emocji. Warszawski parkiet, który długo był na minusie, odnotował finalnie wyraźny wzrost, bo WIG20 zyskał ponad 0,8 proc., a o sukcesie zadecydowała końcówka dnia. Podobnie było we Frankfurcie i Paryżu, gdzie tym razem słabsze otwarcie w USA nie wpłynęło na notowania. Nowy Jork na obu parkietach zakończył dzień identyczną zmiana indeksów wynoszącą 0,33 proc. Z wielką różnicą, bo DJIA zniżkował, a wskaźnik Composite zyskał na wartości. Trudno więc powiedzieć, jaki wpływ na koniunkturę miały dane o deficycie handlowym (wyższym, niż zakładano) czy beżowa księga. Po kiepskiej środzie Azja czwartkowe notowania
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze