​Po godz. 13 nawet na plusie

numer 1972 - 10.03.2018Gospodarka

GIEŁDA Europa bez wyrazu. Warszawa długo na minusie z dodatnim odczytem w połowie sesji. Kiepsko banki, a sytuację rynku ratowała przede wszystkim energetyka.

Czwartek to mocny ruch w górę na europejskich parkietach. Warszawa pozostała głucha na ten sygnał i indeks WIG20 stracił ponad 1,5 proc. Sporo, a symboliczny wzrost średnich i małych firm nie zniwelował kiepskiego obrazu przedwczorajszych notowań.

Wczoraj azjatyckie parkiety zakończyły dzień na plusie z wyraźnym wzrostem w Seulu. Po ok. 0,5 proc. zyskały indeksy w Tokio i Szanghaju. Tym razem w tle wydarzeń była znowu polityka. I to paradoksalnie polityczna oferta Korei Północnej wyraźnie umocniła indeksy całego kontynentu.

Europa po mocnym czwartku otrzymała więc dobry sygnał, ale wczesne odczyty z rynku terminowego nie wskazywały na znaczący optymizm.

Najważniejsze parkiety kontynentu notowały po dwudziestu minutach nieznaczne spadki, a inne rynki pozostawały w podobnym trendzie. Niemieckie odczyty danych handlowych i przemysłowych rozczarowały, bo były nieznacznie słabsze od prognoz analityków.

WIG20, mimo że rozpoczął notowania na plusie, szybko znalazł się pod kreską, tracąc po półgodzinie gry ponad 0,2 proc. Udany początek dnia miały walory Lotosu zyskujące 1,6 proc. Bieżący tydzień to brak jednolitego trendu, a wtorek i środa były czasem znacznej przeceny gdańskiej spółkizawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się