​Początek tygodnia na plusie

numer 1974 - 13.03.2018Gospodarka

GIEŁDA Azja i Europa rozpoczęły nowy tydzień notowań od wzrostów. Giełda Papierów Wartościowych z przewagą wzrostów przy małych obrotach. KGHM na minusie. Banki odrabiają straty z ubiegłego tygodnia.

Tydzień zaczął się dobrze. Azjatyckie parkiety zakończyły poniedziałkowe notowania na plusie. W Tokio Nikkei zyskał ponad 1,7 proc. Dalekowschodnim notowaniom nie towarzyszyły publikacje danych ekonomicznych, co wyraźnie wskazuje, że umocnienie było odpowiedzią na piątkowy wzrost w Nowym Jorku i historyczny rekord indeksu Nas­daq Composite.

Europa rozpoczęła dzień na wyraźnym plusie. Jednak kwadrans po otwarciu indeksy znalazły się już nieco niżej. Ten sam schemat widoczny był także w Warszawie, gdzie po kwadransie WIG20 zyskiwał 0,45 proc., tracąc jednak kilka punktów do wyniku osiągniętego tuż po otwarciu. Po półgodzinie gry, gdy trend był jeszcze słabszy, dobry odczyt notowały LPP i CCC. Słabo prezentował się KGHM tracący prawie 2,2 proc., co po części mogło być reperkusją zmian we władzach spółki. Kurs nieznacznie przekraczał 100 zł, a do rocznego minimum (z grudnia ub.r.) brakowało już bardzo niewiele.

PKO BP mimo dobrego wyniku za ubiegły rok zyskiwało jedynie symbolicznie, 0,4 proc., a sama publikacja danych nie miała silnego wpływu na rynek, który tuż po godz. 10 znowu poprawił swoje odczyty. Europa godzinę później utrzymywała dodatni wynik, a DAX30 notujący wzrost o 0,6 proczawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się