Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Rynki pod wpływem obligacji

Dodano: 30/04/2018 - numer 2014 - 30.04.2018
GIEŁDA \ Warszawa na minusie. Europa lepiej, z mocnymi Paryżem i Londynem. Słabo Orange i KGHM. Sytuację ratował sektor paliwowy. Obroty nadal na niskim poziomie. Tydzień na parkietach stał tym razem pod znakiem obligacji. Wyraźny wzrost rentowności amerykańskich instrumentów do czteroletniego maksimum to rezultat umocnienia dolara i obaw o inflację w USA. W efekcie rynki w Ameryce, w Europie, a także w Azji przeżyły na początku tygodnia osłabienie, związane z wycofywaniem przez inwestorów środków, lokowanych w coraz atrakcyjniejsze obligacje. Japoński parkiet zakończył notowania wzrostem na ostatniej sesji o 0,7 proc., a przez cały tydzień odczyt indeksu Nikkei poprawił się o ponad 1,3 proc. Nikkei jest obecnie najwyżej od ponad dwóch miesięcy, a kwiecień (poniedziałek w Tokio i 
     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze