Singapur bez wpływu na Europę

numer 2049 - 13.06.2018Gospodarka

GIEŁDA Europa bez większych emocji. GPW na plusie, ale z niewielkimi wahaniami. CD Projekt liderem aktywności. Słabo górnictwo, a cały rynek z niewielką aktywnością.

W poniedziałek Europa dużo zyskała, a wyjątkowo silny był parkiet w Mediolanie. Do nielicznych czerwonych wyjątków należał niestety nasz rynek, na którym WIG20 tracił prawie 0,7 proc., a silną przecenę odnotowały walory CD Projektu oraz PKN Orlen. Obroty na warszawskim parkiecie nie były zbyt duże i nie przekroczyły 700 mln zł. USA zakończyły dzień symbolicznym wzrostem, choć przez większą część dnia Dow Jones zyskiwał wyraźnie, by pod koniec notowań wyraźnie stracić na wartości.

Wczorajsze sesje na azjatyckich parkietach miały dwóch bohaterów – prezydenta USA i przywódcę Korei Północnej. Polityka zepchnęła notowania giełdowe na dalszy plan. Tokio zamknęło notowania wzrostem indeksu o 0,4 proc., a Seul – nieznacznym spadkiem. Lepiej zaprezentowały się akcje w Szanghaju, gdzie SHC przed godz. 9 zyskiwał ponad 0,8 proc., a dzień zamknął wzrostem o 0,9 proc.

Europejski start był optymistyczny, a w grupie rosnących parkietów było także GPW, na której WIG20 po 20 min zyskiwał ponad 0,4 proc. Kolejna godzina niestety nie poprawiła tego odczytu i po 100 min gry indeks notował wzrost tylko o 0,25 proczawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->