Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ameryka na wojnie handlowej (1)

Dodano: 18/07/2018 - numer 2079 - 18.07.2018
POLITYKA MIĘDZYNARODOWA \ Donald Trump walczy z Chinami. Jednak przede wszystkim toczy bój z bardzo dużym deficytem handlowym Stanów Zjednoczonych. Widocznym nie tylko w relacji z Państwem Środka, lecz także Unią Europejską czy Japonią. Z serwisów informacyjnych nie schodzą ostatnio nagłówki mówiące o konflikcie celnym między USA a Chinami. Wprowadzenie ceł to tak naprawdę jednostronna decyzja Waszyngtonu, który aby ograniczyć wyjątkowo duży deficyt handlowy z Pekinem, nakłada na chińskie towary zaporowe opłaty. Czy to skuteczna broń? Analitycy w prognozach i rozpatrywaniu możliwych scenariuszy są podzieleni. Tymczasem nowojorski parkiet nie sprawia wrażenia, jakby cierpiał z tego powodu. 13 lipca DJIA przekroczył 25 tys. pkt – to najlepszy odczyt w lipcu. Jednak w czerwcu indeks stał
     

21%
pozostało do przeczytania: 79%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze