Ropa nie ciągnie rynku

numer 2103 - 16.08.2018 Gospodarka

SUROWCE Wtorek pod kreską, choć początek był całkiem niezły. Miedź wyraźnie słabiej pod wpływem chińskich danych. Złoto w walce o poziom 1200 dol.

Ubiegłotygodniowa fatalna końcówka na giełdowych parkietach nie wpłynęła zbytnio na rynek towarowy, który tydzień zamknął spadkiem indeksu CRB o 0,8 proc., a gdyby nie silna przecena ropy z 8 sierpnia, wynik byłby na pewno lepszy.

Bieżący tydzień ropa także rozpoczęła dość spokojnie. Oczywiście nie obyło się bez sensacji, bo w poniedziałek tuż po godz. 18 paliwo zanotowało spore, ponad 2-proc. wahnięcie. Być może wpływ na taki scenariusz miała informacja, że OPEC spodziewa się w przyszłym roku niższego popytu na paliwo, niż pierwotnie zakładano.

We wtorek ropie, przynajmniej przed południem, nie zaszkodziły kiepskie odczyty PKB z Niemiec ani słabsze wyniki chińskiej gospodarki. Paliwo brent notowało w południe wzrost na poziomie 0,8 proc., a istotny wpływ na trend miały notowania na europejskich parkietach.

Dla miedzi, która gwałtowniej reaguje na doniesienia z Chin, ostatnie kilka dni to czas przeceny. Metal od czwartku stracił ponad 10 centów, a kurs 2,71 dolzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama