Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dobry tydzień na rynkach

Dodano: 07/03/2016 - Numer 1362 - 07.03.2016
GIEŁDA \ Zdecydowana większość parkietów zwyżkowała. To dobry znak, ale czy ta tendencja się utrzyma? Na rynkach akcji mijający tydzień był oryginalny. W Warszawie indeksy zakończyły tydzień na plusie, a najwięcej z indeksów zyskał WIG 20, bo 1,6 proc. Rynek szczególnie aktywny był w czwartek, gdzie przy bardzo dużych obrotach akcje zwyżkowały średnio o ponad 2 proc. Ten fakt bardzo zmienił oblicze całego tygodnia, bo poniedziałkowa sesja była ujemna (spadek o 1,1 proc.). Dwa razy indeks został „wyciągnięty” dosłownie pod sam koniec sesji, co stwarzało wrażenie stabilizacji. Paradoksalnie świadczy to nie tyle o słabości rynku, ile o przewadze strony popytowej, co unaoczniło się w czwartek. Interesująco zachowują się walory KGHM-u. Spółka miedziowa korzysta ze wzrostu surowca (w tygodniu
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze