Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Koniec tygodnia bez euforii

Dodano: 16/04/2016 - numer 1396 - 16.04.2016
GIEŁDA \ Dziś 25 lat od pierwszej sesji na GPW. Rynek nie uczcił tego wzrostem kursów. Wczorajsza sesja na naszym parkiecie była podobna do notowań na głównych rynkach europejskich. Do południa zdecydowana większość z parkietów zniżkowała. W Warszawie WIG20 w samo południe spadł o 0,2 proc., choć jeszcze godzinę wcześniej wydawało się, że sesja będzie miała typowo wzrostowy charakter, bo właśnie o tej godzinie nasz rynek miał dzienne maksimum na poziomie 1952 pkt. Europa podobnie, choć z jedną różnicą. Tu na większości parkietów maksimum cenowe przypadło na rozpoczęcie notowań. Po południu kontynuacja obniżki cen na parkietach. W Niemczech wyraźnie tracą akcje firm sektora motoryzacyjnego (Daimler, Volkswagen), w Londynie zaś sektor wydobywczy (RIO Tinto i Anglo American). Na naszym
     

38%
pozostało do przeczytania: 62%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze