Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nic nowego na parkiecie

Dodano: 29/07/2016 - numer 1483 - 29.07.2016
GIEŁDA \ Europa lekko do tyłu, a dla warszawskiego parkietu poziom 1800 pkt wydaje się silnym oporem. W ciągu dnia dobrze prezentowały się KGHM i Cyfrowy Polsat. Środowym wydarzeniem było posiedzenie FOMC, czyli komitetu otwartego rynku. Fed na swoim posiedzeniu nie zmienił poziomu stóp procentowych, ale komunikat zdaniem wielu analityków sugeruje, że możliwa jest taka zmiana w przyszłości. Rynek w Nowym Jorku zareagował na tę decyzję spokojnie, bo nieznaczny spadek w ciągu ostatnich dwóch godzin wskazuje, że parkiet czegoś takiego się spodziewał i decyzja nie była sensacją. Azja, która wystartowała już po ogłoszeniu amerykańskiej decyzji, zakończyła czwartkowe notowania z wyraźną przewagą czerwieni. Szczególnie mocny spadek odnotowano w Tokio, gdzie indeks stracił ponad 1,1 proc.
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze