Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Miedź na mocnym plusie

Dodano: 16/01/2017 - numer 1624 - 16.01.2017
SUROWCE \ Ropa bez przełomu. Metale znacznie lepiej. Silny wzrost miedzi i poprawa na złocie. Długo bohaterem tygodnia były metale szlachetne. Złoto w czwartek przebiło poziom 1200 dol., a to najwyższy kurs od końca listopada. Srebro także miało udany okres.  Złoto w tygodniu zyskało, co prawda tylko 2,1 proc., ale wyraźnie widać, że metal powoli odrabia swoją pozycję. To zapewne efekt słabnącego w tygodniu dolara. To samo dotyczy srebra, choć tu dla niego barierą jest kurs 17 dol.  Patrząc jednak na notowania, wyraźnie widać, że metale są bardzo wrażliwe na wahania sytuacji na rynku. Ciekawie prezentuje się miedź. Ubiegły tydzień był wręcz idealny. W ciągu 5 dni metal zyskał ponad 6,4 proc., a kurs przekroczył poziom 270 centów. To
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze