Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zielony początek tygodnia

Dodano: 19/12/2017 - numer 1906 - 19.12.2017
GIEŁDA \ Silne Tokio, silna Europa. GPW także na zielono z mocnym odczytem KGHM-u. Indeks banków z kolejnym rekordem. Giełdowy przedświąteczny tydzień jak zwykle zaczyna się w Azji. Tym razem sygnał z daleka był dla Europy dość optymistyczny, bo mocny wzrost odnotował parkiet w Tokio (ponad 1,6 proc.), a na plusie zakończyły się sesje w Hongkongu i na Tajwanie. Tokijski wzrost to zapewne odpowiedź na świetny bilans handlu zagranicznego. Europejskie parkiety pobudzone tym dobrym wynikiem po czterdziestu minutach zyskiwały wyraźnie na wartości. DAX30 notował ponad 1-proc. wzrost, a mocniejszy impuls widoczny był w Paryżu, gdzie CAC40 zyskiwał ponad 1,2 proc.  Warszawa także wpisała się w ten scenariusz, bo WIG20 po trzech kwadransach zwyżkował o prawie 0,95 proc. Na plusie, jednak
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze