Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prokurator od śledztwa smoleńskiego przed sąd

Dodano: 19/12/2011 - Numer 86 - 20.12.2011
Prokurator Marek Pasionek, który nadzorował śledztwo smoleńskie, stanie przed sądem. Zarzuty wobec niego są absurdalne. Miał m.in. uchybić godności prokuratora, bo w notatce do przełożonych skarżył się na złe warunki pracy w ambasadzie w Moskwie, gdzie nie podano mu nawet herbaty. Jak dowiedziała się „Gazeta Polska Codziennie”, wniosek o ukaranie prokuratora został skierowany do sądu dyscyplinarnego. Markowi Pasionkowi zarzucono, że rażąco naruszył przepisy prawa. Uchybił godności prokuratora poprzez nawiązanie rzekomo nielegalnych kontaktów z przedstawicielami ambasady USA i przekazanie im informacji ze śledztwa smoleńskiego. Oskarżono go także – co chyba jest najbardziej kuriozalne – o nieuprawnione działania zmierzające do uzyskania pomocy prawnej ze strony Stanów Zjednoczonych. W
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze