Polskie Davos na dłużej w Karpaczu

Wydarzenie\Forum Ekonomiczne już we wrześniu

Po wielu latach organizowania Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, największego tego typu wydarzenia w Polsce, nadeszła pora na zmiany. W ubiegłym roku po raz pierwszy, a od tego roku już na stałe Forum gościć będzie we wrześniu w Karpaczu.

To nie przypadek, w ostatnich latach miejscowość ta stała się bowiem – jak poinformowała nas Magdalena Drewnicka z biura promocji miasta Karpacza – jednym z bardziej znaczących i docenianych ośrodków konferencyjnych w Polsce.

Co więcej, ze względu na swoje położenie, bardzo dobrze rozwiniętą bazę i otoczenie gór jest doskonałym miejscem wypoczynku oraz prestiżowym miejscem do organizacji kongresów, konferencji i spotkań biznesowych na najwyższym poziomie. W mieście co roku odbywa się kilkadziesiąt wydarzeń biznesowych, wśród których wspomnieć należy m.in. WallStreet – największe spotkanie inwestorów indywidualnych w tej części Europy, Zjazdy Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki oraz coroczne Warsztaty Chirurgii Dziecięcej.

W czasie trwania tegorocznej edycji Forum, 7–9 września, miasto jest gotowe, aby zapewnić odpowiedni transport gościom uczestniczącym w Forum, współpracując z lokalnymi przewoźnikami i firmami transportowymi. Ponadto, gdy zajdzie taka potrzeba, miasto pozwoli powiększyć ogródki kawiarniane przy obiektach gastronomicznych.

Karpacz może pochwalić się bardzo dobrze rozwiniętą ofertą gastronomiczną oraz bazą noclegową, licząca ok. 18 tys. miejsc noclegowych w obiektach o zróżnicowanym standardzie: od luksusowych hoteli po kameralne wille i pensjonaty. Wiele obiektów zlokalizowanych jest w najbliższym sąsiedztwie Hotelu Gołębiewski, gdzie odbywać się będą obrady Forum, w obrębie miasta maksymalna odległość miedzy obiektami wynosi 5 km.

– Na tę chwilę zakładamy, że istniejąca baza noclegowa Karpacza jest w stanie samodzielnie obsłużyć gości Forum, jeżeli zajdzie taka potrzeba, w gotowości będą także obiekty z okolicznych miejscowości, m.in. Jeleniej Góry, Sosnówki czy Łomnicy. Chcemy, aby podczas tych kilku dni Forum „żyło” nim całe miasto, w związku z tym eventy pojawią się także w przestrzeni miejskiego deptaka, na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej oraz obiektach hotelarskich i gastronomicznych. Szczegóły dotyczące wydarzeń są jeszcze w fazie ustaleń z organizatorem Forum –

 poinformowała nas Magdalena Drewnicka.

Dodatkowo od Agnieszki Lenart z Biura Marketingu Hotelu Gołębiewski dowiedzieliśmy się, że hotel ten, miejsce tegorocznego Forum Ekonomicznego, nie dysponuje już wolnymi miejscami, więc „szykowanie oferty specjalnej dla gości obiektu w trakcie wrześniowego Forum, jest już niepotrzebne”.

Patronat Medialny